În perioada 4–8 mai 2026, la spitalul județean din Oradea s-a desfășurat un program de colaborare medicală internațională dedicat chirurgiei oncologice oro-maxilo-faciale și reconstrucției cervico-faciale.
În cadrul programului au fost realizate trei intervenții chirurgicale complexe, alături de conferințe și sesiuni academice pentru studenți, medici rezidenți și specialiști.
La Oradea au fost prezenți Dr. Daniel Petrișor și Dr. Hans Brockhoff II, alături de echipa medicală română coordonată de Dr. Bogdan Bumbu și Dr. Carmen Pantiș.
